top of page

O nas

Tomasz Grzywaczewski

Jestem dziennikarzem, autorem książek, filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Mam zaszczyt być członkiem amerykańskiego "The Explorers Club". Relacjonowałem konflikty zbrojne na Donbasie, w tureckim Kurdystanie i Górskim Karabachu.

 

Jestem pomysłodawcą wypraw, w tym m.in. "Long Walk Plus Expedition" - wyprawy z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z Gułagu i "Dead Road" – wyprawy na stalinowską Drogę Umarłych a także uczestnikiem wyprawy do Kamerunu „Vivat Polonia 2016” śladami polskiego odkrywcy Stefana Szolc-Rogozińskiego.Współpracuję z licznymi magazynami w tym amerykańskim Foreign Policy, portalami internetowymi i stacjami radiowymi. Jestem laureatem stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Literatura”.   

Wierzę, że naprawdę odkrywać świat można tylko w jeden sposób: odkrywając drugiego człowieka. A najlepiej jest to robić wspólnie z moją ukochaną Żoną Kają.   

Kaja Grzywaczewska

Jestem konsultantem strategicznym, a z wykształcenia inżynierem mechaniki i produkcji. Mam zaszczyt być członkiem American Society of Mechanical Engineers oraz absolwentem stypendium Fulbrighta w ramach, którego ukończyłam studia magisterskie na wydziale inżynierii mechanicznej Columbia University w Nowym Jorku.

 

Swoje doświadczenie zdobywałam m.in. w USA, Francji oraz Hong Kongu. Interesuję się rozwojem strategicznym, transformacjami operacyjnymi, wdrażaniem nowych procesów produkcyjnych oraz tworzeniem nowych produktów. Jestem członkiem Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy. Miałam również okazję być członkiem zespołu budującego łazika marsjańskiego na Politechnice Łódzkiej.

 

Jako Żona Tomka miałam przyjemność współtworzyć projekt Granice II RP. Każde z nas na swój sposób odkrywa świat poprzez drugiego człowieka, ale najważniejsze, że robimy to razem.

bottom of page